Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2008

Już w najbliższą sobotę, na sztucznym boisku OSiR przy ulicy Nowowiejskiej, odbędzie się ogólnopolski piłkarski turniej dla najmłodszych adeptów futbolowej sztuki. Do udziału w imprezie, kończącej tegoroczne wakacje, zgłoszono 12 drużyny.

Organizatorem Turnieju jest Klub Piłkarski RKS LECHIA 1923 Tomaszów Maz. W zmaganiach mogą brać udział zawodnicy urodzeni w roku 2008 i młodsi. Formuła przewiduje drużyny 6-osobowe (pięciu graczy plus bramkarz).

System rozgrywek to trzy grupy po 4 zespoły. Mecze rozgrywane będą na zasadzie „każdy z każdym”. Po zakończeniu gier grupowych drużyny z miejsc 1-2 awansują do grupy „złotej”, a drużyny z miejsc 3-4 tworzą grupę „srebrną”. Obie rozegrają swoje kolejne spotkania również w formule „każdy z każdym”

O kolejności w grupie decyduje: ilość zdobytych punktów; wynik bezpośredniego spotkania; różnica bramek; większa ilość zdobytych bramek; w przypadku równej liczby punktów więcej niż dwóch drużyn, obowiązuje tzw. „mała tabela”.

Pojedynki  piłkarskie rozgrywane będą na 3 boiskach równocześnie. Każdy zespół rozegra 8 spotkań po 15 minut (bez przerwy) każde.

Każdy zawodnik otrzyma okolicznościowy medal i dyplom oraz słodki upominek. Organizatorzy przewidzieli także puchary dla pierwszych trzech zespołów rozgrywek. Nagrody indywidualne otrzymają: najlepszy bramkarz, zawodnik i strzelec turnieju.

HARMONOGRAM TURNIEJU:

8.30 – przyjazd drużyn

8.45 – odprawa techniczna

9.00 – początek gier w  grupach A, B, C

11.00 – początek gier w grupach „złotej” i „srebrnej”

14.30 – zakończenie turnieju i wręczenie nagród

źródło – nasztomaszow.pl