LV CUP 2016

W dniu 27 sierpnia na boisku sztucznym przy KP RKS Lechia 1923 w Tomaszowie Maz. odbył się WAKACYJNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 2008 – LV CUP 2016

Turnie był bardzo silnie obsadzony i uczestniczyło w nim 12 drużyn, w tym 3 drużyny Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS KP RKS Lechia 1923. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy:

GRUPA A: LECHIA TOMASZÓW MAZ. (ZIELONA), MAZOVIA RAWA MAZOWIECKA, GKS BEŁCHATÓW, AKADEMIA PIŁKARSKA WIDZEW

GRUPA B:  LECHIA TOMASZÓW MAZ. (CZERWONA), MAZOVIA TOMASZÓW MAZ., AJAKS CZĘSTOCHOWA, LECHIA TOMASZÓW MAZ. (ŻÓŁTA)

GRUPA C: STAL NIEWIADÓW, SMS ŁÓDŹ, URSUS WARSZAWA, WIDOK SKIERNIEWICE

System rozgrywek przewidywał, iż po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do grupy „złotej”, gdzie będą grać o miejsca 1-6. Natomiast zespoły z miejsc 3-4 utworzą grupę „srebrną” i będą walczyć o miejsca  7-12.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny Akademii Piłkarskiej Lechii rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Lechia zielona rozpoczęła turniej od  porażki z Widzewem 0-2, następnie było zwycięstwo z GKS Bełchatów 4-0 i 4-1 z Mazovią z Rawy Mazowieckiej. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca w grupie za Widzewem i awans do grupy „złotej”.  W grupie B Lechia czerwona rozpoczęła turniej od porażki z Ajaksem 0-1, następnie zwycięstwo 2-0 z Mazovią Tomaszów Mazowiecki i 5-2 z Lechią żółtą. Drużyna Lechii żółtej poza porażką z Lechią czerwoną zanotowała jeszcze porażkę z Ajaksem 0-2 i zwycięstwo z Mazovią Tomaszów Maz. 2-1. Ostatecznie Lechia czerwona zajęła drugie miejsce w grupie za Ajaksem i awansowała do grupy złotej. Lechia żółta zajęła 3 miejsce w grupie i w dalszej części turnieju rywalizowała w grupie srebrnej.

4Lechia żółta rywalizację o miejsca 7-12 rozpoczęła od dwóch remisów 2-2 ze Stalą Niewiadów i GKS Bełchatów oraz 1-1 z Mazovią z Rawy Mazowieckiej. Następnie przyszła wygrana 6-1 z Mazovią Tomaszów Maz. i na zakończenie porażka 1-4 z SMS Łódź. Ostatecznie drużyna zajęła 10 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna ta w większości składała się z chłopców z rocznika 2009, a więc młodszych o rok od pozostałych zawodników.

20Lechia czerwona, która awansowała do grupy złotej, walcząc o miejsca 1-6, rywalizację w tej grupie zakończyła niestety na 6 miejscu notując 5 porażek. Kolejno z Widzewem Łódź 0-2, Ursusem Warszawa 0-2, Widokiem Skierniewice 2-3, Ajaksem Częstochowa 1-2 i Lechią zieloną 0-6. Pomimo porażek drużyna walczyła bardzo ambitnie, a w kilku przypadkach była bardzo bliska wygranej lub przynajmniej remisu. Szczególnie dramatyczny był mecz z Widokiem Skierniewice, w którym Lechia prowadziła już   2-0, by ostatecznie przegrać 2-3.

28Drużyna Lechii zielonej aspirowała od samego początku do strefy medalowej. Walkę w grupie złotej rozpoczęła od remisu 2-2 z Ursusem Warszawa, następnie po bardzo emocjonującym meczu wygrała 5-4 z Widokiem Skierniewice, by następnie wygrać aż 5-0 z Ajaksem. Kolejnym meczem, który mógł zadecydować o wygraniu turnieju był pojedynek z Widzewem Łódź. Był to jednocześnie rewanż za porażkę w fazie grupowej, a Lechii do zwycięstwa w całym turnieju wystarczył remis w tym meczu.  Pojedynek ten okazał się  wyjątkowo zacięty, przez większość czasu wynik oscylował wokół remisu. Niestety w końcówce meczu zawodnicy Widzewa zdołali strzelić 3 bramkę i cały mecz wygrali 3-2. W ostatniej kolejce spotkań Lechia zielona  wygrała z Lechią czerwoną 6-0 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Widzew przed Lechią zieloną i Ursusem Warszawa. Czwarte miejsce zajął Widok Skierniewice, piąte Ajaks Częstochowa, szóste Lechia czerwona.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Jędraszczyk z Widzewa a najlepszym bramkarzem Adam Łuczak z Widoku Skierniewice. Królem strzelców został Marcel Lewandowski z SMS Łódź. Rywalizacja o tytuł króla strzelców była bardzo emocjonująca do ostatniej kolejki, w której łodzianin strzelając 4 bramki wyprzedził dwóch zawodników Lechii (Kubę Mączyńskiego – 12 bramek w turnieju i Oliwiera Sobczyka 11 bramek w turnieju). Trenerzy poszczególnych drużyn wybrali również najlepszych zawodników z każdej drużyny. Najlepszym zawodnikiem Lechii żółtej został Kuba Dębowski, Lechii czerwonej Michał Pustelnik, a Lechii zielonej Oliwier Sobczyk.

41

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały puchary, a zawodnicy medale, dyplomy i upominki. Puchary i nagrody wręczał  Prezydent Miasta Marcin Witko, Członek Zarządu Powiatu Bartłomiej Matysiak oraz Prezes Lechii Michał Goździk.

44

40Drużyny Lechii w czasie turnieju prowadzili trenerzy Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS KP RKS Lechia 1923 Radosław Wilczyński i Bartłomiej Jeske.

Należy podkreślić tutaj wsparcie wielu sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować tak ciekawej imprezy. Turniej wspierali: Eurobox, Rembor General, LV, Roldrob  członek Grupy Drosed, Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej, Cukiernictwo – Piekarnictwo Szymańscy z Zawady, Hurtownia Egro, Montel, Hurtownia Kelmes, Jarkpol, Agawa.pl.

foto – Daniel Dominiak